Piotr Karbownik
Gościem dziś jest Piotr Karbownik zastępce nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo z którym rozmawiamy i powrocie brudnicy mniszka na półwysep helski a także o narastającym problemie śmieci w lasach.
Gościem dziś jest Piotr Karbownik zastępce nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo z którym rozmawiamy i powrocie brudnicy mniszka na półwysep helski a także o narastającym problemie śmieci w lasach.
Aktywizacja seniorów, aktywności ruchowe, działania międzypokoleniowe czy współpraca z innymi uniwersytetami – Lęborski UTW prężnie działa od wielu lat i wciąż się rozwija. Nie brakuje tam pozytywnej energii i zapału do działania.
W połowie marca w Redzie wprowadzona została uchwała krajobrazowa. Dziś o jej głównych założeniach, ale także o znaczeniu dla miasta i jego mieszkańców, rozmawiamy z Dominiką Kudlińską, zastępcą burmistrza Redy.
O działaniach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale także o możliwościach jakie daje dla lokalnego rynku pracy, rozmawiamy z członkiem jej zarządu Michałem Szczupaczyńskim.
W naszym programie gościmy Emilię Marzejon, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, oraz Małgorzatę Bernacką, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie, z którymi rozmawiamy na temat przemocy w stosunku do dzieci oraz podejmowanych krokach w momencie jej wystąpienia.
W rozmowie poruszymy temat roli bibliotek w lokalnych społecznościach i ich wpływie na kulturę. Opowiemy o projektach, które łączą pasję do książek z działaniami na rzecz lokalnej historii, takich jak fotokronika gminy czy archiwum społeczne. Porozmawiamy także o inicjatywach promujących czytelnictwo, takich jak akcje „Przepiszmy to”, które polegają na przepisywaniu książek i tworzeniu bibliotecznych rękopisów. W trakcie rozmowy dowiemy się, jak biblioteki angażują się w życie kulturalne gminy i co ciekawego wydarzy się w najbliższym czasie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cewicach.
W naszym programie gościmy Artura Wolanieckiego i Marcina „Puzona” Dzięcielewskiego z zespołu Majestic, z którymi rozmawiamy między innymi o nowym singlu „Zacznij”, a także o najbliższych planach wydawniczych i koncertowych zespołu.
Fundacja Regionalne Centrum Młodzieży w Lęborku podejmuje działania mające na celu aktywizację młodzieży oraz jej włączenie w życie społeczne. Z przedstawicielkami fundacji rozmawiamy o swojej misji i projektach, takich jak „Wehikuł Usamodzielniania”, wymianie międzynarodowej oraz wolontariacie.
W naszym programie gościmy przedstawicieli Centrum Badawczo-Rozwojowego Hydropress, czyli Michała Adamczyka, dyrektora ds. technicznych i kierownika centrum, oraz Piotra Jędrzejewskiego, inżyniera Działu R&D. Nasi specjaliści opowiedzą nam o technologii druku 3D oraz o jej wprowadzaniu i rozwoju na naszym rynku.
Lęborskie Koło Związku Ukraińców w Polsce to organizacja, która skupia się na działalności kulturalnej, edukacyjnej i społecznej, mającej na celu wspieranie ukraińskiej społeczności w Polsce. Koło również wspiera Ukraińców w Polsce poprzez organizowanie pomocy w zakresie integracji, nauki języka polskiego, czy świadczenie pomocy prawnej i administracyjnej. Zajmują się także pielęgnowaniem tradycji ukraińskich i dbałością o zachowanie ukraińskiego dziedzictwa kulturowego.
Naszym gościem w programie jest dyrektor generalny Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian, z którym rozmawiamy na temat znaczenia Pomorza na mapie turystycznej Polski, a także realizowanych projektach, mających na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej naszego regionu.