Get Adobe Flash player
Umieść na stronie
Skopiuj

archiwum

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

wiadomości

Mieszkańcy Łebcza nie chcą u siebie biogazowni
Kategoryczne NIE dla budowy biogazowni w Łebczu w gminie Puck. Ponad 200 mieszkańców wsi powiedziało wójtowi i inwestorom co myślą o budowie zakładu w ich miejscowości. Podczas spotkania w remizie OSP w Łebczu przedstawiciele gdańskiej firmy Cirrus starali się przekonać mieszkańców, że biogazownia to nie broń bilogiczna, że będzie bezpieczna i – co najważniejsza – nie będzie toksyczna dla środowiska. Mieszkańcy w argumenty jednak nie wierzą i biogazowni u siebie nie chcą.

Zobacz materiał on-line

Komisariat w Juracie pod dowództwem Adama Szczypiorowskiego
Dziś w komisariacie policji w Juracie, prace rozpoczął nowy Komendant. Adam Szczypiorowski policjant z 19 letnim doświadczeniem zastąpił Sławomira Idkowiaka który na emeryturę przeszedł po 23 latach służby . Przed nowym szefem spore wyzwanie, bowiem posterunek w Juracie jest jedynym na helskim cyplu, tu przez 2 letnie miesiące liczba interwencji dochodzi nawet do 1000.

Zobacz materiał on-line

Bezdomne zwierzęta do adopcji
150 zmarzniętych i bezdomnych psów z przytuliska w Dąbrówce czeka na adopcję. Kilkanaście stopni poniżej zera stanowi dla czworonogów poważne zagrożenie, szczególnie tych- przebywających w stalowych kojcach.

Zobacz materiał on-line

150 tys. euro w trzy dni uratuje Kubusia
150 tysięcy euro do piątku potrzebne jest na dalsze leczenie Kuby. Chłopiec zachorował na białaczkę w wieku 7 lat. Od 2009 nieustannie walczy z chorobą. Choć jest po 2 przeszczepach szpiku, ta nie daje za wygraną. Obecnie Kuba przebywa w klinice w Berlinie, która podjęła się dalszego leczenia. W Polsce lekarza nie dali mu już szans na wyzdrowienie. Rodzina Kuby podjęła heroiczną walkę z czasem i pieniędzmi.

Zobacz materiał on-line

Strategia rozwoju Pomorza na językach samorządowców
Wczoraj w wejherowskim starostwie rozpatrywano uwagi do raportu Metropolitalnego Subregionalnego Zespołu Roboczego, którego praca złoży się na ostateczny kształt dokumentu, mówiąc prościej samorządowcy z powiatów: puckiego i wejherowskiego przy wspólnym stole rozstrzygali jak prowadzona polityka pomoże w rozwoju Pomorza.

Zobacz materiał on-line